Centar Milenijum, gledalaca 400, sudije: Belošević, Tomić, Marković.

VRŠAC: Simić 31 (5 sk, 4 as, ind 42), N. Đorđević 7, Stefanović 7 (7 as, 4 sk), Šebrek 2, Sl. Jovanović 3, Došenović, Filips 22 (5 sk, 6 ukr. l), St. Jovanović 2, Vuković 6, Haskin 13, V. Đorđević 2, Jeković.

SLOBODA: Finč 4 (6 as), Bogićević 10, Ćubić 15 (9 sk), Borovićanin 5 (4 as, 5 sk), Aksentijević 7, Božić 8 (4 sk), Vukajlović, Đekić 5, Mušikić 24 (5 sk), Reljić 6.

VRŠAC – SLOBODA 95:84 (16:16, 17:22, 16:18, 24:17, 22:11)

Vršac je savladao užičku Slobodu u 11. kolu Košarkaške lige Srbije (95:84), u uzbudljivoj utakmici koja je trajala 45 minuta. Meč nije obilovao kvalitetom, ali nijedan gledalac iz Centra Milenijum nije izašao nezadovoljan. Igrači oba tima uložili su ogromnu energiju da dođu do pobede, a neizvesna borba sa mnogo rezultatskih preokreta rešena je u produžetku. Igrač odluke bio je izvaredni Stefan Simić.

Vršac je odigrao možda i najslabiji meč ove sezone na domaćem terenu. Od početka utakmice pa sve do finiša trećeg perioda domaći nisu uspeli da dođu do prave napadačke ideje što su Užičani obilato koristili vodili i u prvoj i u drugoj četvrtini i na poluvreme otišli sa prednošću od 5 poena (38:33).

Problemi Vršca u organizaciji igre nastavili su se i u drugom poluvremenu. Sloboda je posle zakucavanja Ćubića došla na plus 9 (44:35), a u 25. minutu, posle koša Mušikića uz faul, ostvarila dvocifrenu prednost (47:37). U finišu treće četvrtine Simić je pokrenuo ekipu Vršca, dao novu energiju, prednost gostiju u poslednjem minutu smanjena je na tri poena. Haskin je pogodio i smanjio na poen zaostatka (72:73), Božić je loše organizovao naredni napad Slobode a Simić u kontri izborio dva bacanja za pobedu. Uz ovacije publike pogodio je jedno, dovoljno za produžetak. U dodatnih pet minuta Vrščani su igrali kao preporođeni, Simiću se pridružio i Filips, gosti se više nisu pitali za konačan ishod.