REMI VRŠČANA I BEOGRAĐANA

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca: 500, sudija: Miroslav Miletić (G. Milanovac), strelci: Čejić u 32. minutu za OFK Vršac, Marković u 29. minutu za OFK Beograd, žuti kartoni: Tomić, Diuf, Kumi (OFK Vršac), Ilić, Kasalica (OFK Beograd), crveni karton: Miladinović (OFK Vršac) u 81. minutu – drugi žuti.

OFK VRŠAC – OFK BEOGRAD 1:1 (1:1)

OFK VRŠAC: Andrijanić, B. Blagojević (od 77. Stašević), Stojković, Diuf, Tomić (od 89. Braunović), Lazevski, Zoćević, Todorović (od 77. Kumi), Milivojević (od 46. Miladinović), Rikelme (od 63. Glavinić), Čejić.

OFK BEOGRAD: Popović, Gojković, Georgijević (od 71. Kasalica), Ilić, Knežević, Marković, Đermanović, Nikolić, N. Stanković, J. Mituljikić (od 71. Kahvić), N. Mituljikić (od 87. M. Stanković).
Derbi 14. kola Mocartbet Prve lige Srbije, odigran na stadionu pod vršačkom kulom, opravdao je očekivanja simpatizera oba tima i kad je u pitanju kvalitet igre i rezultat. Prvo poluvreme bilo je dinamično, uzbudljivo, sa dva efektna gola i nekoliko izvanrednih šansi, drugo mirno i monotono.

Početak utakmice protekao je u inicijativi gostiju koja je rezultairala sa dve izvanredne prilike. U 22. minutu Knežević je lako obišao beka Vrščana Blagojevića, ušao u kazneni prostor i pripremio zicer Georgijeviću. Udarac napadača Beograđana završio je preko gola. U 24. minutu akciju OFK Beograda započeo je Ilić, dugim pasom pronašao je Nikolića, usledio je centaršut u šesnaesterac Vrščana, loptu je preskočio Knežević a Jovan Mituljikić našao se oči u oči sa golmanom Andrijanićem. Napadač gostiju bio je neodlučan, golman Vrščana hrabar i spretan.

U 29. minutu OFK Beograd je došao do vođstva. Posle intervencije defanzivaca OFK Vršca lopta je pala na 22-23 metra od gola Andrijanića, na nju je natrčao Saša Marković i golom kakav se retko viđa doneo prednost gostima.

Od tog trenutka Vrščani su preuzeli terensku inicijativu i praktično iz prve ozbiljno organizovane akcije došli do izjednačenja. Todorović je prodro po levom krilu, centrirao, lopta je na putu ka napadačima OFK Vršca zakačila nekog u bloku, odbijenu loptu prihvatio je Lazevski i pripremio gol priliku Čejiću. Mladi Vrščanin bio je neumoljiv, preciznim udarcem savladao je Popovića za veliku radost domaćih igrača.

U 35. minutu Vrščani su imali veliku priliku da dođu do potpunog preokreta. Tomić je presekao napad OFK Beograda ispred svog gola i u sprintu dugom 40 metara sjurio se ka šesnaestercu rivala. Uposlio je Todorovića, usledio je precizan udarac, ali je čuvar mreže Beograđana bio miljenik sreće, lopta je pogodila stativu.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja. Rivali su vodili računa o svom golu više nego o protivničkom i sačuvali osvojeni bod.