KUMI I GLAVINIĆ DONELI NOVU POBEDU OFK VRŠCU

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 300, sudija: Nikola Bikić (Zrenjanin) 7, strelci: Kumi u 48. i Glavinić u 73. minutu, žuti kartoni: Petrić (OFK Vršac), Vukčević (Mladost GAT).

OFK VRŠAC: Andrijanić, Petrić, Tomić, Stašević, Lazevski, V. Blagojević, Grek (od 69. Stojanović), Kumi, Braunović (od 83. Zoćević), Čejić (od 83. Todorović), Glavinić (od 90+4. Milivojević).

MLADOST GAT: Elesin, Drobnjak, Ilić, Kerkez (od 74. Vidović), Bjeloš, Tanasin, Vukčević (od 55. Đuričin), Živković, Balabanović (od 74. Pavlica), Popović (od 55. Jokić), Čečarić (od 66. Vujaklija).
Vrščani su sigurnom i ubedljivom igrom u 19. kolu Mocartbet Prve lige Srbije po drugi put ove sezone savladali bivšeg superligaša Mladost GAT.

OFK VRŠAC – MLADOST GAT 2:0 (0:0)

Novosađani su već na samom početku imali priliku da tok susreta usmere na svoju stranu. U 30. sekundi utakmice, posle prekršaja Kumija na Živkoviću, sudija Bikić dosudio je jedanaesterac za Mladost, ali je Vukčević slabo šutirao i promašio čitav gol. U 5. minutu Vrščani su uzvratili, Kumi je šutirao sa desetak metara iskosa sa leve strane, Elesin je bio siguran. U 14. minutu šansa za Mladost. Čečarić je prihvatio luptu u kaznenom prostoru, šutirao iz okreta, njegov udarac pogodio je stativu. Do kraja prvog poluvremena Vrščani su imali još jednu priliku, u 31. minutu Čejić je pokušao posle akcije Kumija i dodavanja glavom Braunovića, ali nije bio precizan.

Na početku drugog poluvremena Vrščani su došli do prednosti. Matija Grek je centrirao iz kornera a Kumi iz punog trka snažno šutirao i pogodio gornji ugao gola Elesina, 1:0.

Samo pola minuta kasnije Grek je imao veliku priliku da postigne drugio pogodak. Posle odličnog centaršuta Staševića, njegov udarac glavom završio je nekoliko santimetara pored gola. Usledio je period dobre igre Novosađana i dve prilike. Posle akcije Balabanovića u 58. minutu Čečarić je pokušao da skrene loptu u mrežu, ali nije je zahvatio kako je trebalo. Pet minuta kasnije Đuričin je šutirao, ali ne dovoljno dobro da savlada sigurnog Andrijanića. U 73. minutu rešeno je pitanje pobednika, a odluku je doneo najbolji igrač utakmice Đorđe Glavinić. Akciju Mladosti zaustavio je Stojanović, Čejić je odigrao sjajan dupli pas sa Glavinićem posle kojeg je mladi napadač izašao sam pred golaman Elesina i lako ga savladao. Izabranici trenera Zorana Kostića ovom pobedom napravili su sjajnu uvertiru za najvažniji meč u istoriji vršačkog fudbala koji ih u sredu očekuje u osmini finala Kupa Srbije protiv Napretka.