Četvrto kolo banatske lige jug 2020. – Vršački šahisti pretrpeli poraz ali ostali na čelu tabele

Iako su pretrpeli minimalan poraz od PAŠK-a iz Pančeva, šahisti Bore Kostića iz Vršca su zadržali prvo mesto na tabeli koje sada dele sa ekipama Kovačice i PAŠK Pančevo. Kako u sledećem kolu ove dve ekipe igraju međusobno, vršački šahisti su u blagoj prednosti mada ih očekuje komšijski derbi sa Plandištem. Podsetimo do kraja ovog dela takmičenja preostalo je tri kola a dve najbolje plasirane ekipe idu u play off gde će odigrati mečeve sa dve najbolje plasitane ekipe iz Banatske lige sever 2020.

U ovom, četvrtom kolu postignuti su sledeći rezultati.

Team pairings
Round 4 on 2020/09/27 at 10.00h

1 SK Bora Kostic Vrsac – SK PASK Pancevo = 2½ : 3½
2 SK Ban. Karlovac – B.Karlovac SK Kovacica Kovacica = 2½ : 3½
3 SK Radnicki Kovin – SK Unirea Ritisevo = 3 : 3
4 SK Bela Crkva Bela Crkva – SK Alibunar Alibunar = 2½ : 3½
5 SK Sloga Plandiste bye 3 :
6 SK Bora Ivkov BNS not paired

Board Pairings
Round 4 on 2020/09/27 at 10.00h
Bo. 1 SK Bora Kostic Vrsac Rtg – 4 SK PASK Pancevo Rtg 2½:3½
1.1 FM Djonin, Bosko 2274 – Djukic, Radosav 2103 = 0 – 1
1.2 Petrovic, Lazar – 2046 – FM Markovic, Vojislav 2197 = 1 – 0
1.3 Vebel, Goran – 2117 – Jedjini, Pavel 1971 = 0 – 1
1.4 Milic, Ilija 1988 – Bogosavljev, Dragan 1777 = 0 – 1
1.5 Grujic, Slavoljub 2069 – Urosev, Milan 2097 = ½ – ½
1.6 Karasi, Svetislav 2164 – Skoro, Nenad 1934 = 1 – 0

Bo. 7 SK Ban. Karlovac B.Karlovac Rtg – 2 SK Kovacica Kovacica Rtg 2½:3½
2.1 Nesic, Vladimir Z 2069 – Erski, Dragan 2165 = 0 – 1
2.2 Spasevski, Ivan 0 – Kracunov, Bozidar 2035 = 0 – 1
2.3 Bucan, Vladimir 2100 – Luketa, Milan 2124 = ½ – ½
2.4 Curuvija, Milan 1941 – Cvejic, Mihajlo 1941 = 1 – 0
2.5 Ardeljan, Jonel 1954 – Zakic, Zivan 2086 = 1 – 0
2.6 Nesic, Vukadin 1818 – Bartos, Jano 1897 = 0 – 1

Bo. 8 SK Radnicki Kovin Rtg – 6 SK Unirea Ritisevo Rtg 3 : 3
3.1 Radjenovic, Velimir 2088 – FM Kapelan, Milorad 2190 = ½ – ½
3.2 Vasilic, Nenad 2062 – Rankov, Petar 2115 = ½ – ½
3.3 Ratkovic, Petar 1946 – Voina, Pau 1910 =½ – ½
3.4 Ratkovic, Miodrag 1988 – Jovanovic, Slavko 1935 = ½ – ½
3.5 Saponja, Vladimir 1840 – Zurka, Petru 2091 = ½ – ½
3.6 Milojkovic, Jovan 1882 – Kljajin, Dragan 1572 = ½ – ½

Bo. 9 SK Bela Crkva Bela Crkva Rtg – 3 SK Alibunar Alibunar Rtg 2½:3½
4.1 Kandjolas, Konstantin 1894 – Romanovic, Trajan 2088 = 1 – 0
4.2 Grozdic, Stevan 2081 – Anovic, Lazar 2000 =1 – 0
4.3 Vujaklija, Pavle 1768 – Biberja, Kristijan 2018 = 0 – 1
4.4 Andrejic, Mirko 1856 – Videkanic, Milan 2001= 0 – 1
4.5 Obradovic, Milos 0 – Zivkovic, Milan B 1978 = 0 – 1
4.6 Djordjevic, Petar 0 – Ardeljan, Jon 2101 = ½ – ½

Rank after Round 4

Rk. SNo Team Games   +    =    –   TB1   TB2   TB3 
1 1 SK Bora Kostic Vrsac 4 3 0 1 9 15,0 0
2 2 SK Kovacica Kovacica 4 3 0 1 9 14,5 0
3 4 SK PASK Pancevo 4 3 0 1 9 14,0 0
4 7 SK Ban. Karlovac B.Karlovac 4 2 0 2 6 12,0 0
5 8 SK Radnicki Kovin 4 1 2 1 5 13,0 0
6 5 SK Sloga Plandiste 3 0 2 1 5 11,5 0
7 3 SK Alibunar Alibunar 4 1 2 1 5 11,0 0
8 9 SK Bela Crkva Bela Crkva 3 0 1 2 4 10,0 0
9 6 SK Unirea Ritisevo 3 0 1 2 4 9,0 0
10 10 SK Bora Ivkov BNS 1 0 0 1 0 1,0 0
x

Takođe pogledajte

Profesor Stojanović iz Vršca jedan od pet najboljih stranih učitelja u Rusiji

U okviru Međunarodne izložbe „Forum Rusija“, koja se održava u Moskvi, na velikoj svečanosti održanoj ...