Atletski klub Vršac, ređa međunarodne uspehe u Ruminiji, Dušan Knežević velika nada atletike

Tokom vikenda Atletski klub Atina je imao izuzetno uspešan nastup na Internacionalnom mitingu u Rumuniji u Temišvaru, pod nazivom Junior athletics championship 2022.,gde se okupilo oko 500 takmičara iz Rumunije, Mađarske,Ukrajine i Srbije.

Nastupilo je ukupno 14 takmičara,od mlađih pionira do juniora, a osvojene su ukupno 4 medalje, od toga 2 zlatne i 2 bronzane. Prvo mesto u disciplini 100m za 2007 godište je osvojio Knežević Dušan sa rezultatom od 12,14 s, dok je treći bio Marko Mladenovski takođe u 2007 godištu sa rezultatom od 12,37s.

U trci na 200m Knežević Dušan je osvojio 3. mesto sa rezultatom od 24,98 s i time kruniosao sjajnu sezonu sa ovogodišnjih školskih takmičenja. Dušan je pobednik u trkama na 100m na gradskom i okružnom prvenstvu, dok je na međuokružnom i SOŠOV-u osvojio 2.mesto pojedinačno i čak 4 puta prvo mesto u štafetnim trakma na 4x100m. Takođe kod takmičenja atletskih škola u konkurenciji 2013 godišta prvo mesto je osvojio Andrija Bilas u skoku u dalj, sa rezultatom od 3,22m. Ostali takmičari su postigli sledeće rezultate:

Aleksandar Dragojević(2007) 100m-13,81 i 200m 31,23
Takmičenje je  osim i sportske posete imalo i  na poklonički karakter u mesto Manastir, gde je obiđen i Manastir Svetog Georgija, koje se nalazi u vlasništvu Srpske Pravoslavne Crkve. Uspostavljena je saradnja sa srpskom zajednicom u Temišvaru, a kao plod toga druženja su bila i nedavna gostovanja Ofk Vršca i utakmice sa Rumunskim prestižnim klubovima, Korvinul , Uta i Arad.
“Takmičarska sezona je odlično počela organizacijom gradskog i okružnog takmičenja za osnovne  i srednje škole,na renoviranom stadionu,gde su
zabeležni mnogi dobri rezultati. Kao profesor i trener sam ponosan da su stasale nove generacije,koje će izneti atletiku na svetlost dana,kako u sportsko-takmičarskom smislu, tako i u pedagoško-vaspitnom radu sa mladima generacijama” -istakao je profesor Srđan Jovanović