Rvački klub Lokomotiva iz Vršca ostvario vredan uspeh

Na takmičenju pod nazivom Kup Srbije do 13 godina, rvački klub Lokomotiva je ostvario vredan uspeh.

Dijana Jovanović je osvojila 2.mesto u kategoriji do 45 kg.  Takmičenje se odvijalo po jednostrukom bod sistemu i Dijana je ukupno imala 4 borbe.
Dijana je pobedila Kristinu Trifunović iz klub Ljubomir Ivanović Gedža sa tušem, kao i Mariju  Ivanović iz kluba Zmajevi sa Petrovca na Mlavi, takođe sa tušem.
Zatim je izgubila od Elene Batković iz Kule sa 9:8, dok se u finalu borila sa Seregi Katom iz kluba Gornji Breg iz Sente, od koje je  meč izgubila sa rezultatom 4:0.
Dijani je ovo druga medalja sa Kupa Srbije, s tim da je prošlu osvojila u kategoriji do 38 kg. Prošle godine je korona sprečila da nastupi na Prvenstvu Srbije i internacionalnim turnirima. Raduje takođe i oporavak od povrede kolena, te se od nje još mogu očekivati rezultati.
“Ovo je veliki uspeh i podstrek za Vršačko rvanje, koje se posle dugo godina polako vraća na sportsku scenu ” Izjavio je trener Mihajlo Antal