Vršački atletski klub “Atina” učestvovao na prvenstvu Beograda za mlađe pionire

Na otvorenom prvenstvu Beograda za mlađe pionire izvanredan nastup su imali takmičari AK Atina iz Vršca. Klub je osvojio tri srebrne medalje i to Marko Mladenovski, na 60m – 8,41 sekundi i 200m – 28,30 sekundi i debitant Marko Tankosić u bacanju kugle (3kg) 9,86m.

Takođe, izborena su i još dva finalista i to Damjan Nemanja koji je osvojio 7. mesto u velikom A finalu sa vremenom 8,95 sekundi i drugo mesto u B finalu Marko Tankosić sa rezultatom 9,17 sekundi.

Rezultat je tim vredniji jer je reč o debitantma od kojih se tek očekuju rezultati.  Odličan nastup imao je i Knežević Dušan koji je osvojio 5. mesto u bacanju kugle sa rezultatom 8,11 m i skokom u dalj sa 3,88 m.

Dobar nastup imala je i Dijana Jovanović na 200m u konkurenciji atletske škole.

Ovo je odličan pokazatelj za prvenstvo Srbije u višeboju koje je na programu 22. februara, dok je prvenstvo Srbije u pojedinačnim disciplinama predviđeno za 29. februar tekuće godine.