Izbor sportista grada Vršac – 2018 godine

Sportski savez Vršac i Grad Vršac organizovali su tradicionalnu manifestaciju Izbor sportiste Grada Vršca za 2018. godinu. Svečanost dodele nagrada organizovana je u Kongresno – muzičkoj dvorani Centra Milenijum.

Izbor sportiste godine je manifestacija na kojoj se sumiraju svi sportski rezultati i koja je kruna sportske godine u našoj opštini. Prisutne goste manifestacije u ime Grada, pozdravili su gradonačelnica Dragana Mitrović i član Gradskog veća Boban Bogosavljević.

Za najboljeg sportistu 2018. godine izabran je Đurković Goran iz Sportskog paraglajding kluba “Berkut”.

Goran Đurković je i u 2018. godini nastavio da pruža rezultate koji svi od njega i očekuju, prvak Srbije, treće mesto na Evro Kupu, na Evropskom prvenstvu osvojio je treće mesto sa reprezentacijom Srbije, treće mesto na Predsvetskom prvenstvu. Nagradu sa najdužom tradicijom u Vojvodini Jovan Mikić Spartak koju dodeljuje Sportski savez Vojvodine po 51 put , za Vrhunsko dostignuće dobio upravo Goran Đurković.

 Za najbolju ekipu grada Vršca u 2018. godini proglašen je Taekwondo klub Eurošped.

Takmičari kluba učestvovali su u sastavu Reprezentacije Srbije na Ervopskom seniorskom prvenstvu, Evropskom kadetskom prvenstvu i Svetskom juniorskom prvenstvu . Klub je učestvovao namnogobrojnim turnirima u zemlji i van zemlje u 2018. godini,Prvenstvo Srbije, Kup Srbije, Prvenstvo Vojvodine, Vojvodina Open, Elit Open, Omega Open, Sarajevo Open, Bijeljina Open, Derventa Open.Takmičari kluba su učestvovali na turnirima koji su bodovani za Reprentaciju Srbije, Galeb Open 3 medalje, Hrvatska Open 3 medalje , Nemačka Open 3 medalje, Holandija Open 2 medalje , Bugarska Open 4 medalje, Slovenija Open 2 medalje  Grčka Open 3 medalje, Evropsko kadetsko prevnstvo , Svetsko juniorsko prvenstvo. Klub je učestvovao na 32 različita takmičenja.Prvenstvo Srbije 1 mesto, Kup Srbije 1 mesto, Vojvodina Open 1 mesto .

Najbolja pionirka grada Vršca je Tara Đekić iz Džudo kluba “Lokomotiva”.

Najbolji pionir grada Vršca je Nemanja Kondin iz Karate kluba Vršac.

Najbolja kadetkinja grada Vršca je Tamara Žarkov iz Taekwondo kluba Eurošped.

Najbolji kadet grada Vršca je Ognjen Dragosavljević, iz Taekwondo kluba Eurošped.

Najbolja juniorka grada Vršca je Tijana Jokić iz STK”Vršac” .

Najbolji junior grada Vršca je Vukašin Varda Taekwondo klub Eurošped.

Najbolja seniorka grada Vršca je Bojana Paunović Taekwondo klub Vršac.

Najbolji senior grada Vršca je Marin Dujić iz Taekwondo kluba Eurošped.

Najbolji trener grada Vršca je Igor Santrač OK Banat.

Posebna priznanja za sportska dostugnuća dodeljena su Aleksandaru Patriću i Kristiforu Mančuu, dok su nagrade za životno delo dodeljene Mihalju Kardošu i George Mohanu.

nadesport2019januarssev

SPORTSKE NADE

Devojčice:

1.Sofija Ristić (Tekvondo klub „Deltix“)

2.Sara Bugarski (Karate klub „Vršac“)

3.Mina Radisavljević (Super star)

4.Anabela Ranić (Super star)

5.Sara Momirov (Odbojkaški klub „Vršac“)

6.Anja Kovačević (Odbojkaški klub „Banat“)

7.Milana Mandić (Stonoteniski klub „Vršac“)

8.Ana Petrov (Tekvondo klub „Vršac“)

9.Minja Milojević (Atletski klub „Atina“)

10.Petra Arnautović (Vršački atletski klub 1926)

11.Elena Radosavljević (Sokolsko društvo Vršac)

12.Tara Lažetić (Sokolsko društvo Vršac)

13.Bjanka Prank (Teniski klub Fed-as)

14.Marija Đokić (Karate klub „Uljma“)15.Željana Dimitrijević (Sportsko udruženje plesni studio „Millennium“)

16.Anđela Obradović ( Sportsko udruženje plesni studio „Millennium“ )

17.Vanja Stanisavljev (Bokserski klub „Gard“)

18.Darina Vanek (OFK „Banat“)

19.Tereza Garić (Tekvondo klub „Eurošped“)

20.Sara Radovanov (Tekvondo klub „Eurošped“ Uljma)

Dečaci:

1.Stefan Vojnov (Tekvondo klub „Deltix”)

2.Mateja Barišić (Karate klub „Vršac”)

3.Janko Božić (Odbojkaški klub „Banat )

4.Filip Hodri (Stonoteniski klub „Vršac )

5.Sandro Crnobrnja (Udruženje skijaša „Snov Tim“ Vršac)

6.Đura Ranić (Streljački klub „Uljma )

7.Milan Cvetković (Tekvondo klub „Vršac)

8.Đorđe Stojkov (Mačevalački klub „Karika)

9.Mihajlo Dišić (Košarkaški klub „Vršac”)

10.Marko Mladenovski (Atletski klub „Atina)

11.Vukašin Grčak (Vršački atletski klub 192)

12.Bogdan Puzić (Teniski klub Fed-a)

13.Nikola Žarkov (Fudbalski klub Foru)

14.Marko Pljoskar (Gošinkan)

15.Aleksandar Janković (Gošinkan )

16.Lazar Pejović (Planinarsko-skijaški klub „Železničar”)

17.Vuk Peđa Lovrić (Karate klub „Uljma”)

18.Luka Sudar (Džudo klub „Lokomotiva“)

19.Marko Karakaš (Badminton klub „Fanatik”)

20.Nikola Rajilić (Badminton klub „Fanatik“ – sekcija Veliko Središte)

21.Luka Sekulić  Bokserski klub „Gard”

22.Mateja Peter (OFK „Banat”)

23.Vasilije Pastor (Akademija fudbala Kristal)

24.Stefan Radonjić (Stonoteniska akademija „Millennium”)

25.Miodrag Jovičić (Tekvondo klub „Eurošped“)

26.Nemanja Đerasimović (OFK „Vršac”)

27.Mateja Bolić (Tekvondo klub „Eurošped“ Uljma)

28.Andrej Skoko (Omladinski teniski „Polet”)

Izvor Evrsac

 

x

Takođe pogledajte

Šahovski turnir u Ritiševu

Već u nedelju, 11.08.2019. šahovske ekipe su se ponovo okupile i takmičile u Ritiševu gde ...

Facebook