Odigrano je prvenstvo Grada Vršca i šahovskog kluba „Bora Kostić“ Vršac za 2018. godinu za učenike osnovnih i srednjih škola

Veselo i živo bilo je u nedelju 09.12.2018. u šahovskom klubu „Bora Kostić“ Vršac kada se okupilo preko 70 učesnika šahovskog prvenstva Grada Vršca i šahovskog kluba „Bora Kostić“ Vršac za ovu, 2018. godinu. Nasutpili su učenici osnovnih škola kao i prethodne godine ali ove godine poseban turnir napravljen je i za učenike srednjih škola.

Posle izuzetno zanimljivih partija odigranih na nekoliko turnira gde su učesnici bili raspoređeni po grupama i starosti, dobijeni su pobednici. Sva prva mesta nagrađena su peharom i zlatnom medaljom, druga mesta srebrnom a treća bronzanom medaljom.

Plasman učenika osnovnih škola

Dečaci I razred osnovne škole:

1.Rabijac Viktor, Uljma, šahovska škola B.Kostić                                                                          2. Popovic Vuk, Vršac, šahovska škola B.kostić                                                                                3. Atanasković Ognjen, Vršac, šahovska škola B.Kostić

Dečaci II razred osnovne škole:                                                                                                        1. Vladislav Stefan, Vuk Karadžic Vršac, šahovska škola B.kostić                                             2. Nikolić Strahinja, Vuk Karadžic Vršac                                                                                           3. Stojkov Petar, Vuk Karadžic Vrsac

Devojčice II razred osnovne škole:                                                                                                   1. Grnčarski Iskra, Vuk Karadžic Vršac                                                                                          2. Nikolajev Maša, Vuk Karadžic Vršac                                                                                           3. Arađan Jovana, Vuk Karadžic Vrsac

Dečaci III razred osnovne škole:                                                                                      1.Vladislav Aleksa, Vuk Karadžić Vršac, šahovska škola B.Kostić                                             2. Daljević Milan, Moša Pijade Gudurica, šahovska škola B.kostić                         3. Knežević Aleksandar, Moša Pijade Gudurica

Devojčice III razred osnovne škole:                                                                                                    1.Milanko Milica, Moša Pijade Gudurica                                                                                          2. Sili Jana, Vuk Karadžic Vrsac

Dečaci IV razred osnovne škole:                                                                                        1.Popović Predrag, Paja Jovanović Vršac, šahovska škola B.Kostić                                           2. MItrović Vojin, J.Sterija Popović Vršac, šahovska škola B.kostić                                          3. Bućinac Luka, Vuk Karadžić Vršac, šahovska škola B.Kostić

Devojčice IV razred osnovne škole:                                                                                                 1. Jovanović Milica, Moša Pijade Gudurica                                                             2. Marinković Brinela, Moša Pijade Gudurica                                                                              3. Šavor Anja, Moša Pijade Gudurica

Dečaci V razred osnovne škole:                                                                                                        1. Skoko Andrej, Mladost Vršac                                                                                     2.Dragojević Aleksandar, Vuk Karadžić Vršac, šahovska škola B.Kostić               3. Ferjančić Mario, Moša Pijade Gudurica

Devojčice V razred osnovne škole:                                                                                                   1. Stamenkovic Jovana, Mladost Vršac

Dečaci VI razred osnovne škole:                                                                                                       1. Milićević Marko, J.Sterija Popović Vršac                                                                                   2. Kalai Marko, Moša Pijade Gudurica                                                                                           3. Preda Sebastian, Moša Pijade Gudurica

Devojčice VI razred osnovne škole:                                                                            1.Dimitrijević Jovana, Vuk Karadžić Vršac

Dečaci VII razred osnovne škole:                                                                                  1.Tomašević Luka, J.Sterija Popović Vršac                                                                                     2. Balać Strahinja, Moša Pijade Gudurica                                                                                      3. Nikolić Nemanja, Vuk Karadžić Vršac

Devojčice VII razred osnovne škole:                                                                                      1.Lazić Anja, Mladost Vršac                                                                                                               2. Grujić Marina, Vuk Karadžić Vršac                                                                                            3. Tolanov Sofija, Paja Jovanović Vršac

Dečaci VIII razred osnovne škole:                                                                                          1.Bekić Nikola, Vuk Karadžić Vršac                                                                                                 2. Kalinić Luka, J.Sterija Popović Vršac                                                                                          3. Preda Sebastian, O.Petrov Vršac

Devojčice VIII razred osnovne škole:                                                                               1.Petrović Jovana, Moša Pijade Gudurica, šahovska škola B.Kostić

Plasman učenika srednjih škola                                                                                                    Dečaci I-IV razred srednje škole:                                                                                   1.Dragojević Marko, I raz., N.Tesla Vršac                                                                             2.Stojić Luka, III raz.,  Hemijsko medicinska Vršac                                                                         3.Tasić Nemanja, I raz., N.Tesla Vršac

Devojčice I-IV razred srednje škole:                                                                                  1.Žegarac Željana, III raz., N.Tesla Vršac

Čestitamo mladim šahistima!

x

Takođe pogledajte

Parakvad poklonio kućicu za čepove školi u Velikom Središtu

Udruženje “Parakvad” Vršac uručilo je danas kućicu za sakupljanje čepova OŠ “Branko Radičević”, vrtićkom odeljenju ...

Facebook