Pred početak Banatske lige jug za 2018 godinu – izvučeni brojevi

Očekuju nas zanimljive borbe a  šahovski klub „Bora Kostić“ Vršac kao i prethodnih sezona pokušaće da se izbori za play off u koji odlaze dve prvoplasirane ekipe a zatim da pobedama u play off-u izbori plasman u viši rang i osvoji ponednički pehar Banatske lige jug kako je to uradila i prethodne sezone 2017. godine kada je na žalost Bora Kostić bio primoran da odustane od višeg ranga iz finansijskih razloga.

Banatska liga jug se rejtinguje svake godine, igra se od ove godine na elektronskim satovima uz bonifikaciju od 30 sec po odigranom potezu svakog  igrača i  igra se na šest tabli gde je na šestoj tabli obavezno da igra omladinac ili žena.

Bora Kostić ima respktabilan sastav u kome su fm Đonin Boško, fm Negosim Živković, fm Staka Ivković, mk Zoran Popov, mk Svetislav Karasi, mk Slavoljub Grujić kao ovogodišnje pojačanje i prvak upravo završenog prvenstva kluba za 2018. godinu, mk Mitrovanov Đorđe kapiten, mk Petrović Laza najuspešniji prošlogodišnji senior, mk Zorić Savo, mk Uzelac Čeda,  mk Stajić Petar, mk Đorđev Bojan, zatim izuzetni omladinac mk Milić Ilija  a član ekipe je i sjajna mk Marija Stanimirović ali ona zbog obaveza na studijama neće moći mnogo da se angažuje u sastavu ekipe.

Pratićemo ovo takmičenje i donositi rezultate kako naše skipe tako i ekipa u kojima učestvuju i nastupaju naši vršački šahisti a to su „Unirea“ Ritiševo  i „Sloga“ Plandište.

U nedelju 22.04.2018. godine u Alibunaru su izvučeni startni brojevi Banatske lige jug za 2018. godinu koja počinje prvim kolom 13.maja 2018. godine.

U turnirsku tabelu su uvrštene ekipe sledećim redosledom:

1 ŠK „Bora Ivkov“ – Banatsko Novo Selo
2 ŠK „Alibunar“ Alibunar
3 ŠK“Bela Crkva“ Bela Crkva
4 ŠK „Unirea“ Ritiševo
5 ŠK „PAŠK“ Pančevo
6 ŠK „Banatski Karlovac“ Banatski Karlovac
7 ŠK“Kovačica“ Kovačica
8 ŠK „Sloga“ Plandište
9 ŠK“Bora Kostić“ Vršac
10 ŠK „Radnički“ Kovin

 

Parovi po kolima i datumi odigravanja pojedinih kola tokom lige su sledeći:

Kolo 1                 13.05.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo – SK Radnicki Kovin
2 SK Alibunar – SK Bora Kostic Vrsac
3 SK Bela Crkva – SK Sloga Plandiste
4 SK Unirea Ritisevo – SK Kovacica
5 SK PASK Pancevo – SK Banatski Karlovac

Kolo 2                20.05.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK Radnicki Kovin – SK Banatski Karlovac
2 SK Kovacica – SK PASK Pancevo
3 SK Sloga Plandiste – SK Unirea Ritisevo
4 SK Bora Kostic Vrsac – SK Bela Crkva
5 SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo – SK Alibunar

Kolo 3                27.05.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK Alibunar – SK Radnicki Kovin
2 SK Bela Crkva – SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo
3 SK Unirea Ritisevo – SK Bora Kostic Vrsac
4 SK PASK Pancevo – SK Sloga Plandiste
5 SK Banatski Karlovac – SK Kovacica

Kolo 4          03.06.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK Radnicki Kovin – SK Kovacica
2 SK Sloga Plandiste – SK Banatski Karlovac
3 SK Bora Kostic Vrsac – SK PASK Pancevo
4 SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo – SK Unirea Ritisevo
5 SK Alibunar – SK Bela Crkva

Kolo 5                10.06.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK Bela Crkva – SK Radnicki Kovin
2 SK Unirea Ritisevo – SK Alibunar
3 SK PASK Pancevo – SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo
4 SK Banatski Karlovac – SK Bora Kostic Vrsac
5 SK Kovacica – SK Sloga Plandiste

Kolo 6                09.09.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK Radnicki Kovin – SK Sloga Plandiste
2 SK Bora Kostic Vrsac – SK Kovacica
3 SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo – SK Banatski Karlovac
4 SK Alibunar – SK PASK Pancevo
5 SK Bela Crkva – SK Unirea Ritisevo

Kolo 7               16.09.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK Unirea Ritisevo – SK Radnicki Kovin
2 SK PASK Pancevo – SK Bela Crkva
3 SK Banatski Karlovac – SK Alibunar
4 SK Kovacica – SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo
5 SK Sloga Plandiste – SK Bora Kostic Vrsac

Kolo 8                23.09.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK Radnicki Kovin – SK Bora Kostic Vrsac
2 SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo – SK Sloga Plandiste
3 SK Alibunar – SK Kovacica
4 SK Bela Crkva – SK Banatski Karlovac
5 SK Unirea Ritisevo – SK PASK Pancevo

Kolo 9               30.09.2018 u 10.00h

Br.                      Ekipa                                    Ekipa
1 SK PASK Pancevo – SK Radnicki Kovin
2 SK Banatski Karlovac – SK Unirea Ritisevo
3 SK Kovacica – SK Bela Crkva
4 SK Sloga Plandiste – SK Alibunar
5 SK Bora Kostic Vrsac – SK Bora Ivkov Banatsko Novo selo

 

x

Takođe pogledajte

OFK Vršac gostovao u Pančevu

Fudbalska prvenstvena utakmica, 9 kolo Srpske lige Vojvodine,  Vršac je gostovao u Pančevu, poražen je ...

Facebook