GORAN TOPIĆ PRED VRŠČANIMA DEBITOVAO UBEDLjIVIM TRIJUMFOM VRŠČANI DEKLASIRALI ZEMUNCE

Centar Milenijum, gledalaca 1.000, sudije: Belošević (BG), J. Juras (BG), Pešić (LE)
VRŠAC: Mitrović 14 , Glišić 13 (9 sk), Munižaba, Veljković, Savović 3 (3 as), Ostojić 8 (3 as), Momirov 15 (4 as), Simeunović 11 (5 sk), Đorđević 19 (11 sk).
MLADOST: Nešović 3, Babović 5, Novaković, Drašković, Malidžan 11 (5 as), Novaković 13 (3 sk), Brkić 23 (5 sk), Bjelić 9 (11 sk), Antonijević, Ksuksin, Jeković 4 (5 sk), Svilar 2.

VRŠAC – MLADOST 103:70 (29:18, 23:22, 19:15, 32:15)

Trenerski debi Gorana Topića pred domaćom publikom Vrščani su ukrasili izvanrednom igrom i ostvarili najubedljiviji trijumf ove sezone.

Zemunci su nadigrani u svim elementima, Vršac je bio bolji i u šutu i u skoku, imao deset asistencija više (26:16) i čak šest dvocifrenih strelaca. Od početka meča domaći su nametnuli ritam agresivne igre u odbrani koja im je donela samopouzdanje za napadačke akcije i šutersko raspoloženje čitave prve petorke.

Već u prvoj četvrtini Vršac je imao dvocifrenu prednost, Zemunci su u drugom periodu uspeli da se konsoliduju i zahvaljujući pre svega Brkiću zadržali nadu da mogu izbeći ubedljiv poraz. Ipak, u drugom poluvremenu je vrlo brzo postalo jasno da ekipu Mladosti čeka rezultatska katastrofa jer su Topićevi momci, predvođeni odličnim Kutlešićem, nastavili sa čvrstom odbranom i imali širok spektar napadačkih rešenja.

Polovinu koševa postigli su iz reketa, najviše zahvaljujući Glišiću i mladom Đorđeviću koji je odigrao najbolju partiju u dresu Vršca, a polovinu šutevima sa distance, gde su se sa po tri trojke istakli Mitrović i Momirov. Razlika je rasla skoro do samog kraja, najveća je iznosila na pola minuta do kraja, 35 poena prednosti za Vršac (103:68).