Vršac bolji od pančevačkog Tamiša

Južnobanatski derbi obeležio je odličan debi dvojice mladih srpskih reprezentativaca u dresu Vršca, Momirova i Đorđevića, koje je vršačka publika pozdravila velikim aplauzom. Utakmica protiv Tamiša iz Pančeva završena je rezultatom 83:78 (24:17, 17:14, 19:22, 23:25), u korist Vrščana.

Vršac je novom pobedom produžio uspešan niz, trijumf protiv Tamiša nije ubedljiv, najviše zahvaljujući dobrom šutu za tri poena Pančevaca (13 trojki), ali je domaći tim u čitavom toku meča imao rezultatsku kontrolu.

Vršac je do prve ozbiljnije prednosti došao furioznim tempom u finišu druge četvrtine kada je za svega dva minuta napravio seriju 10:0 i stvorio dvocifrenu prednost (41:29).

To ipak nije slomilo igrače Tamiša koji su bili veoma motivisani i u igru se vratili sa dve uzastopne trojke Ilkića u trećoj četvrtini. Košem Kneževića gosti su prišli na svega dva poena zaostatka (48:50), ali je Vršac u poslednjih deset minuta došao do prednosti koja je bila nedostižna za rivala.

Momirov je trojkom četiri minuta pre kraja povisio na 74:65, vođstvo od devet poena domaći su čuvali sve do poslednjeg minuta kada je Vitković sa dve brze trojke ublažio poraz svog svog tima. Vrščani su bili bolji u skoku (47:37) i imali mnogo veći broj poena od igrača sa klupe (42:11) što je umnogome doprinelo osvajanju novih bodova.