VRŠAC SLAVIO U VOJVOĐANSKOM DERBIJU

VRŠČANI U PRVOM POLUVREMENU ZAOSTAJALI 18 POENA ZA VOJVODINOM, ALI SU U DRUGOM NADOKNADILI ZAOSTATAK I UČVRSTILI SE NA VRHU TABELE

VOJVODINA – VRŠAC 95:100 (27:23, 24:16, 23:35, 21:26)

Hala SPENS, gledalaca 200, sudije: Miloradović, Nikolić, Ninković

VOJVODINA: Zarić 9 (4 sk), Stojanović , Berbakov 8, Janjić 31 (5 sk, 6 as), Virijević 3, Stojačić 19 (5 sk, 4 as), Prica 2, Jovišić 13 (5 sk), Kovačević 4 (3 sk), Atanasov, Birovljev, Matović 4 (4 sk).

VRŠAC: Kočović 6 (3 as), Kovačević, Mitrović 16 (5 sk), Kutlešić 23 (6 sk), Đorđević, Munižaba, Veljković 11 (6 sk), Uzelac, Savović 22 (6 sk), Ostojić 6 (8 sk), Simeunović 16 (7 sk).

Izabranici trenera Vladimira Đokića bili su na velikom iskušenju u Novom Sadu, gde su u meču 4. kola KLS protiv Vojvodine, posle velikog preokreta u drugom poluvremenu, zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu. Domaći tim bio je mnogo bolji rival u prvih 20 minuta igre. Krajem prve četvrtine Vojvodina je povela sa 27:22, a u 13. minutu došla do dvocifrene prednosti (38:27) poenima svog najboljeg i najefikasnijeg igrača na meču Dejana Janjića.

U 17. minutu Novosađani su vodili sa 18 poena razlike(47:29), ali su Vrščani do odlaska na veliki odmor zaostatak sveli na 12 (51:39).

U drugom poluvremenu Vršac je ponovo pokazao svoj najveći kvalitet ove sezone, timsku igru, ali je imao i petoricu dvocifrenih strelaca zahvaljujući kojima je sustizao prednost Vojvodine. Svoju najbolju partiju ove sezone odigrao je plejmejker Stefan Mitrović, čijom je trojkom u 28. minutu Vršac nagovestio preokret prišavši na samo pet poena (62:67). Trojkom kapitena Savovića u poslednjim sekundama trećeg perioda Vršac je izjednačio (74:74), da bi u poslednjem periodu, dva minuta pre kraja, zakucavanjem Veljkovića, poveo sa 89:82 i došao na prag nove pobede.

U penal završnici Vrščani su imali čvrste nerve i sigurnu ruku pa su do kraja sačuvali važnu pobedu.

Kutlešić i Savović bili su najkorisniji u vršačkom timu, a odlične partije pružili su i Mitrović, Ostojić i Simeunović. Kod Novosađana, pored Janjića, dobro su igrali Stojačić i Jovišić.