BEOVUK – VRŠAC 87:91 (15:17, 14:22, 24:18, 22:18, 12:16)

IZABRANICI TRENERA VLADIMIRA ĐOKIĆA PROTIV BEOGRAĐANA NASTAVILI NIZ POBEDA POSLE PRODUŽETKA

Hala Vizura sport, gledalaca 200, sudije: Glišić, Nikolić, Mrdak

BEOVUK: Maksimović 13 (3 sk), Dragović (6 sk, 2 as), Jevđenić 2 (1 sk, 2 as), Pejić 19 (4 sk, 7 as), Vučićević 15 (8 sk, 5 as), Karanović, Mitrović, Fundić 24 (18 sk, 3 as), Nerandžić, Zekavičić, Jeremić

VRŠAC: Pavković 1 (1 sk, 2 as), Pavlović 6 (4 sk, 2 ul), Mitrović, Krstović 13 (2 sk, 8 as), Jovović 5 (6 sk, 4 as), Uzelac, Spasojević, Savović 6 (5 sk), Jeftić 18 (10 sk, 8 as), Minčev, Stojadinović 17 (6 sk, 2 as), Đerić 25 (3 sk, 3 as)

Semafor: 6:6 (5), 15:17 (10), 21:29 (15), 29:39 (20), 41:47 (25), 53:57 (30), 68:61 (35), 75:75 (40)

Vršac je u prvom poluvremenu u potpunosti opravdao ulogu favorita i prvi deo meča protiv Beovuka lako rešio u svoju korist sa dvocifrenom razlikom (39:29). Činilo se da će izabranici trenera Vladimira Đokića rutinski odigrati drugo poluvreme i sačuvati stečenu prednost, međutim, najbolji igrač Beograđana Fundić, svojim nadahnućem uspeo je da donese rezultatski preokret. Za svega tri minuta Beovuk je napravio seriju 15:2 i na pet minuta do kraja poveo sa sedam poena prednosti (68:61). U 39. minutu domaći tim je bio pred pobedom jer je vodio sa 71:63, ali su Vrščani u poslednjih 120 sekundi režirali dramu u kojoj je glavnu ulogu odigrao Miloš Savović. Kapiten je posle promašenog bacanja Jeftića ostvario skok u napadu i pogodio za izjednačenje (75:75). U rezultatskoj klackalici u petominutnom produđetk više nerava imali su Vrščani, dilemu po pitanju pobednika otklonio je Đerić preciznim šutevima sa linije slobodnih bacanja.