POBEDA VRŠCA U TRILER ZAVRŠNICI

IZABRANICI TRENERA VLADIMIRA ĐOKIĆA U POSLEDNjEM MINUTU NADOKNADILI ŠEST POENA ZAOSTATKA

OKK BEOGRAD – VRŠAC 79:80 (23:15, 27:28, 12:20, 17:17)

Dvorana Šumice, gledalaca 350, sudije: Glišić, Čukalović, Pecelj

OKK BEOGRAD: Manojlović 11 (4 sk, 3 ul), Simeunović 9 (3 sk, 3 as, 2 ul), Milovanović, Dimitrijević, Nešić, Torbica, Jovanović 7 (1 as, 1 ul), Mišković 7 (4 sk), Ćirković, Drekalović 4 (1 sk, 1 ul), Stanković 23 (2 sk, 1 as, 3 ul), Nešović 15 (4 sk, 10 as)

VRŠAC: Pavković 3 (4 sk, 4 as), Pavlović, Mitrović 3 (1 as), Krstović 9 (3 sk, 1 as, 1 ul), Jovović 9 (2sk, 1 ul), Uzelac 7 (3 sk), Spasojević, Savović 11 (4 sk), Dimić 19 (3 sk, 3 as, 1 ul), Jeftić 14 (6 sk, 1 as, 1 ul), Minčev 3, Đerić 2 (3 sk, 1 as, 1 ul)

Semafor: 16:5 (5), 22:15 (10), 37:31 (15), 50:43 (20), 58:53 (25), 62:63 (30), 69:71 (35)

Vrščani su posle četiri godine prekinuli seriju poraza u Dvorani Šumice protiv OKK Beograda u utakmici čija završnica nije bila za ljubitelje sporta sa slabim srcem. Izabranici trenera Vladimira Đokića napravili su neverovatan preokret u poslednjem minutu u koji su ušli sa šest poena minusa (79:73). Međutim, u poslednjih 60 sekundi meča napravili su seriju 7:0 i pobedili košem Miloša Dimića.

OKK Beograd je utakmicu počeo maksimalno motivisano i borbeno. Već u prvoj četvrtini domaći su imali dvocifrenu razliku (18:8 i 20:10), i do kraja prvog poluvremena nisu ispuštali vođstvo zahvaljujući odličnoj igri Nešovića i Stankovića.

Početkom drugog poluvremena Vrščani su se probudili zahvaljujući plejmejkeru Jovoviću koji je postigao pet uzastopnih poena i smanjio minus na pet poena (48:53). Seriju je nastavio Dimić, da bi kapiten Savović trojkom doneo izjednačenje (53:53).

Beograđani su uzvratili serijom 7:0, Krstović i Dimić trojkama su odmah uspostavili ravnotežu a Nikola Jeftić je doneo prvo vođstvo Vršcu u finišu treće četvrtine (63:62). U poslednjih deset minuta viđena je rezultatska klackalica, i finiš u kojem je Vršac bio smireniji i spretniji.