VRŠAC – ŠUMADIJA 84:64 (32:11, 21:15, 18:17, 13:21)

Centar Milenijum, gledalaca 300, sudije: Novaković (ZR), Mali (Zemun)

VRŠAC: Ilić 2 (3 sk), Mandić 18 (7 sk, 7 as), Ratković 6, Kerkez 2, Stjepanović, Stanković, Mitov 17 (6 sk, 2 as), Jovanović 2 (2 sk), Mršić 21 (2 sk, 5 as), Radović 10 (3 sk, 5 as), Ćorda, Bošnjić 6 (5 sk)

ŠUMADIJA: Lovrić, Milošević 19 (5 sk, 3 as, 4 ul), Jančić 2 (4 sk), Lazareska 9 (4 sk), Trifunović 25 (6 sk, 5 ul), Vuković, Pantović, Bezarević 1, Martinović (5 sk), Vasović 2, Vilijams 6 (5 sk)

Semafor: 18:9 (5), 32:11 (10), 41:15 (15), 53:26 (20), 64:33 (25), 71:43 (30), 74:56 (35)

Lepom i efikasnom igrom u prvom poluvremenu Vrščanke su trasirale put do nove pobede i potvrdile uspon forme. Već u 4. minutu meča njihova prednost bila je dvocifrena (14:4), uz impresivan šuterski procenat, stopostotan za tri poena (5/5) i 67 odsto za dva. Posebno su nadahnute bile Mršićeva, Mitov i Mandićeva.

Šut je izabranice Stele Bošnjić i Danijele Rizvić služio sve do kraja prvog poluvremena, a odbrana kojom je komandovala iskusna Mandićeva onemogućila je gošće da iz čistih pozicija ugroze koš domaćeg tima.
U 12. minutu Vršac je vodio sa 23 poena razlike, a krajem druge četvrtine domaće igračice stvorile su nedostižnih 30 prednosti (49:19).
U trećoj četvrtini Vrščanke su rutinski održavale visoku razliku a u poslednjih deset minuta su se malo opustile pa su Kragujevčanke, predvođene borbenom Trifunovićevom, uspele da naprave seriju 13:0 i smanje ogroman rezultatski zaostatak.
Ipak, to nije ugrozilo ubedljiv trijumf Vršca niti pokvarilo utisak o njegovoj dominaciji tokom meča.