U SPEKTAKULARNOJ UTAKMICI U MILENIJUMU SAVLADANA ODLIČNA EKIPA ČAČANSKOG BORCA

VRŠAC – BORAC 92:88 (20:24, 21:27, 30:20, 21:17)

Vršac, Hala Milenijum, gledalaca 1000, sudije: Vojinović, Nikolić, Prpa

VRŠAC: Pavković (5 sk), Pavlović 8 (5 sk), Mitrović, Avramović, Munižaba, Krstović 12 (4 as), Jovović 5 (2 sk), Uzelac, Savović 11 (2 sk), Dimić 28 (3 sk, 3 as, 4 ukr), Stojadinović 10 (2 sk, 1 as, 1 ukr), Marelja 18 (2 sk)

BORAC: Čarapić 6 (2 sk), Mitrović 6, Popović 5, Radovanović 8 (3 sk), Žigeranović 8 (3 sk), Marković, Radonjić 3, A.Todorović16 (4 sk), Radović, Mićić 18 (3 sk), Đoković 13 (4 sk), N.Todorović 5 (4 sk, 2 as)

Kretanje rezultata: 10:14 (5), 20:24 (10), 31:41 (15), 41:51 (20), 57:67 (25), 71:71 (30), 81:79 (35)

Vršac je u sjajnoj košarkaškoj predstavi u Milenijumu, položio na pleća još jednog velikog rivala. U derbiju 4. kola KLS igrači trenera Milana Gurovića slavili su veliku pobedu protiv čačanskog Borca i to posle preokreta u drugom poluvremenu.

Derbi je imao uvodnu rezultatsku klackalicu, zaplet na poluvremenu, rasplet u poslednje dve četvrtine i konačno, svog junaka, Miloša Dimića.

U prvom poluvremenu Borac je bio bolji rival i uz neverovatno šutersko raspoloženje sa lakoćom uspevao da nadigra odbranu Gurovićevih momaka. Čak i kad su ostajali bez rešenja Čačani su pogađali trojke uz zvuk sirene za isticanje napada i dobijali nove doze samopouzdanja. Čak deset imena igrača Borca u listi strelaca dovoljno govori o napadačkom nadahnuću gostujućeg tima koje im je u 14. minutu donelo prvu dvocifrenu prednost (29:41) koju su uspeli da zadrže do odlaska na odmor (41:51). Šta se dogodilo u svlačionici Vrščana u pauzi između dva poluvremena nije poznato, ali je igra domaćih u nastavku meča poboljšana do neprepoznavanja. To se naročito odnosi na ispunjavanje defanzivnih obaveza, ali i za koncentraciju u napadu koja je donela nekoliko važnih ofanzivnih skokova. Za egzekuciju je uglavnom bio zadužen Dimić, a sve što se dalo popraviti u odbrani i napadu Vršca u najvećoj meri obavili su neumorni Krstović i Pavlović. Intenzitet igre Borca počeo je da pada zajedno sa procentom šuta za dva poena, a kada je šut stao odličnog Mićića, Čačani kao da su izgubili samopouzdanje. Krajem treće četvrtine Vršac je poenima kapitena Savovića došao do izjednačenja (71:71), da bi u poslednjem periodu, nošeni podrškom sa tribina, Vrščani igrali kao u transu i u dva maha, trojkama Stojadinovića i Marelje, došli do ključne prednosti od pet poena (79:74 i 84:79) koju Borac nije uspeo da dostigne.

Na konferenciji za medije trener Borca Raško Bojić, vidno nezadovoljan konačnim ishodom meča, nije bio preterano raspoložen za priču.

– Čestitao bih kolegi Guroviću na pobedi a komentar utakmice nemam ili ću ga zadržati za sebe, rekao je strateg Čačana.

Na insistiranje novinara da ipak kaže nešto o uzrocima pada u igri Borca u drugom poluvremenu Bojić je rekao:

– Ništa me niste pitali o odnosu izvedenih slobodnih bacanja 37:12 u korist domaćina. Zbog uvažavanja svog kolege ne želim da otvaram tu temu. Utakmica je bila prenošena na televiziji, pogledaćemo, analiziraćemo, ovo je moj prvi utisak, možda hladnije glave utakmicu doživim drugačije.

Trener Vršca Milan Gurović, uprkos pobedi nije bio zadovoljan igrom svoje ekipe u pojedinim delovima meča.

– Nedopustivo je da primimo 50 poena za poluvreme i to nam se ponavlja uprkos upozorenju da taj luksuz ne možemo da dozvolimo. Mi smo spremni, pokazujemo u posledoj četvrtini da imamo snage, ali me nervira nonšalancija. Pojedini igrači nemaju naviku da igraju odbranu, više su fokusirani na napad i to ćemo morati da korigujemo. Nedopsutivo je da budemo među ekipama sa najvećim brojem primljenih poena.