PAVLOVIĆ STOTKOM KROZ NIŠ

UBEDLJIVA POBEDA VRŠCA U 3. KOLU KLS

KONSTANTIN – VRŠAC 83:101 (29:29, 15:14, 17:25, 22:33)

Hala Čair, gledalaca 750, sudije: Mrdak, Čukalović, Kovačević

Indeks: Konstantin 83, Vršac 112, skokovi 33:31, asistencije 15:20, ukradene lopte 6:10, izgubljene lopte 22:6,

KONSTANTIN: Dojčinović 3, Gaćinović, Šišić 5 (2 sk, 2 as), Anđelković 5 (2 sk, 4 as, 4 il), Stefanović 19 (3 sk), Mladenović 10 (5 sk, 2 as), L. Živković 8 (3 sk), Simović, Bogavac 19 (6 sk, 3 ukr. 4 il), Stanković, Živković 6 (6 sk), Gudžić 8 (6 sk, 4 as, 8 il)

VRŠAC: Pavković (3 as), Pavlović 27 (4 sk, 2 as), Mitrović 2, Dimić 16 (3 sk, 6 as), Avramović 3 (1 sk, 2 as), Munižaba, Krstović, Jovović 6 (5 sk, 3 as), Uzelac, Savović 17 (6 sk), Stojadinović 5 (3 sk), Marelja 25 (8 sk)

MVP: Aleksandar Marelja indeks 31 (25 poena, 8 skokova, 2 ukradene, 1 blokada)

Kretanje rezultata: 11:12 (5), 29:29 (10), 37:33 (15), 44:43 (20), 51:52 (25), 61:68 (30), 70:84 (35)

Vrščani su u izuetno efikasnoj utakmici savladali Konstantin u Čairu i ostvarili drugu pobedu ove sezone. Junaci trijumfa bili su Mladen Pavlović i Aleksandar Marelja a vrlo dobre partije pružili su i kapiten Miloš Savović i Miloš Dimić. Odbrane u prvoj četvrtini nisu bile jača strana u igri oba tima, Konstantin je imao raznovrsniji napad a Vrščani su se oslanjali na šut spolja. Pavlović je ubacio tri trojke, Avramović jednu. Niko nije uspevao da ostvari razliku veću od dva poena, a efikasna četvrtina završena je nerešeno 29:29. U drugom periodu Nišlije su trojkom Stefanovića povele 35:31, a najveću prednost ostvarili su u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je bilo 44:39 za Konstantin. Pravi odgovor izabranika trenera Milana Gurovića usledio je u trećoj četvrtini kada je nezadrživ bio Marelja, a Savović, Pavlović i Dimić omogućili veliki broj različitih napadačkih rešenja. Otkako je trojkom Pavlovića u 25. minutu Vršac preuzeo vođstvo, nije ga ispuštao do kraja. Na kraju treće četvrtine bilo je plus 8 (58:66), da bi tokom poslednjih deset minuta otpor domaćina potpuno splasnuo pa je Vršac sigurnom, na momente i egzibicionom, igrom ostvario ubedljivu pobedu.